www.zalamegye.voroskereszt.hu - Magyar Vöröskereszt Zala Megyei Szervezetének honlapja
|
Véradókat ünnepeltünk Zalaegerszegen |
|
|
|
|
Írta: megyei.szerkeszto
|
|
2019. december 07. szombat, 19:52 |
|
A Magyar Vöröskereszt Zala Megyei és Zalaegerszegi Területi Szervezete november 22-én, a zalaegerszegi Göcsej Palatinus Étteremben tartotta véradóünnepségét, melynek keretében közel száz véradó vehetett át oklevelet és emléklapot többszörös véradásért.

A megjelenteket Kovács Erzsébet, a Zalaegerszegi Területi Szervezet elnöke, majd Németh Ágnes, a Zala Megyei Szervezet elnöke köszöntötte. Hozzájuk csatlakozott méltató szavaival Gecse Péter, Zalaegerszeg Megyei Jogú Város alpolgármestere, őt pedig Dr. Dancza Tímea, az OVSZ Zalaegerszegi Területi Vérellátójának vezető főorvosa követte.

A többszörös véradók közt ebben az évben hárman vehettek át 100 feletti véradásszámért kitüntetést: Pérk Zoltán 130 alkalommal, Fodor László 150 alkalommal, és Windisch Ernő 180 alkalommal nyújtotta karját embertársai gyógyulásáért.
A véradók mellett az önkéntes véradást segítők is elismerésben részesültek. A Véradóbarát Munkahely címet 2019-ben a Forest Hungary Kft. érdemelte ki. A Pro Vita Díjat Gyetván Ildikó Mária kapta.

A rendezvényt a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház művészei és a Pálóczi Horváth Ádám Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, valamint a Zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnázium tanulói által nyújtott zenés, verses műsor tette ünnepélyessé.

|
|
|
|
|
|
<< Első < Előző 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Következő > Utolsó >>
|
|
33. oldal / 42 |